Refleksoloji Masajı Eğitimi

refleksoloji.png

Nasıl Refleksoloji Masajı

Uygulayıcısı Olunur?

Masaj Kursu aslında genel olarak; masaj alanında uzmanlaşmak isteyen, profesyonel masör-masöz olmak isteyenlerin; ciddi, bilimsel ve akademik masaj eğitimleri alabilecekleri bir eğitimdir. Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur. Refleksoloji Kursumuzda, refleksoloji bilgi ve becerisine sahip nitelikli uzmanlar yetiştirilmektedir.

MarmaraMeslek_Logo1.jpg

Neden Marmara Meslek Kursu?

Marmara Meslek Kursu tarafından sağlanan Masaj Kursları, konum olarak İstanbul’un en merkezi yerlerinden biri olan Şişli’de verilmektedir. Kurumumuzda Refleksoloji Masajı alanında profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilen kaliteli bir eğitimler sonucu masör-masöz sektörünün kalifiye personellerinden biri olabilirsiniz. Ayrıca bu eğitimi veren firmalardan farklı olarak, kurslarımıza başvuran kişileri kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olma imkanı tanıyoruz. 

Refleksoloji Masajı Nedir?

Refleks noktalarına basınç uygulanarak vücuttaki sinirler ve kan dolaşımı uyarılır, böylece rahatsızlıklar giderilir. Akupunktur prensiplerine benzer şekilde, refleksoloji vücudun enerji akımını uyararak iyileşme ve fiziksel fonksiyonlarda dengeyi sağlar. Vücuttaki organlar çeşitli yollardan akan enerjiyle bağlantılıdır. Uyarılan bölgedeki organlar ve salgı bezleri fonksiyonlarını yerine getiriyorsa, değişikliğe uğramayan rahat bir enerji akımı olur.


En yaygın kullanılan refleksoloji formu ayaklara uygulanan basınçtır. Ayak refleksolojisti, kişinin ayaklarındaki belirli noktalara başparmağıyla tazyik uygulayarak, bu noktanın vücutta ilintili olduğu alanda rahatlama sağlar. Bu anlamda da refleksoloji bir bilim olduğu kadar, tekniği uygulayan uzmanların becerisine ve zarafetine dayanan bir sanattır.

Hemen Başvur!

Başvurunuz için Teşekkürler!

Basvuru.png

Katılım Koşulları

Eğitimlerimize en az 15 yaş ve üstü T.C vatandaşları katılabilir. Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımız için “Diploma Denklik Belgesi”  “Oturma İzni ve Geçici Kimlik” evraklarının olması gerekmektedir.

icerik.png

Eğitimi İçeriği

 • Anatomi

 • Fizyoloji

 • Kişisel hazırlık ve Hijyen

 • Salon Hazırlığı ve Hijyeni

 • Müşteri Karşılama ve Uğurlama

 • Klasik Masaj Teknikleri

 • Refleksoloji masajı

Ss.png

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim sürecinde malzeme (masaj yağı vb.) gibi ek masraflarım olacak mı?

Öğrencilerimizin eğitim sürecinde kullanacağı malzemeler, canlı model vb. Marmara Meslek Kursu tarafından temin edilmektedir, katılımcılar ek bir ürün masrafı yapmayacaktır.

Eğitim sonucunda alacağım sertifika nedir?

Marmara Meslek Kursu, resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumudur. Bünyemizde aldığınız eğitimler sonucunda MEB tarafından yapılan sınavda geçer puan alan öğrencilerimiz MEB Onaylı Masaj Sertifikası ve kurum tarafından sağlanan Kurs Katılım Sertifikası 

calismalanalari.png

Çalışma Alanları

 • Masaj salonları ve merkezlerinde,

 • Hastanelerde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde,

 • SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında,

 • Kaplıca ve banyo tesislerinde,

 • Güzellik salonları ve merkezlerinde çalışabilirler.

gerekl,.png

Kurs İçin

Gerekli Evraklar

 • Kimlik veya pasaport fotokopisi

 • Diploma (mezun olunan son okul)

 • İkametgah

 • 6 adet resim

hour.png

Eğitim Programı

Eğitim günleri: Hafta içi ve Hafta sonu
Eğitim saatleri: Hafta içi gündüz 11:00-15:00
Hafta içi akşam 19:00-22:00 Hafta sonu 13:00-17:00

Kontenjan: Grup derslerimiz minimum 6 kişi maksimum 12 kişi ile işlenmektedir. (Birebir özel ders alma imkanı da mevcuttur.)

Diploma.png

Diploma

“Masaj Kursu” Eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimize M.E.B onaylı sertifika ve tüm dünyada geçerli uluslararası sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile aynı zamanda kendi merkezinizi açabilirsiniz. Ayrıca Marmara Meslek Kursu referansı ile alacağınız “Refleksoloji Masajı Kurs Katılım Belgesi” ile bu alana yönelik çalışmalar sağlayabilirsiniz. Marmara Meslek Kursu tarafından, tüm öğrencilerimize kariyer eğitim desteği sağlanmaktadır.