Thai Masajı Nedir?

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Thai masajının temelini Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Beden, zihin ve ruh üçlüsünün tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalıştırma terapisidir. Bu terapinin amacı bedeni saran ve vücuda hayat getiren elektromanyetik ya da enerji alanlarını, basınç veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içermektedir. Bilinen masajlarda ovma ve sıkma yöntemi kullanılırken, Thai masajında sadece germe ve esnetme yöntemi kullanılır.


Thai masajı, stresi azaltıp yorgunluğu almaya ve kan dolaşımını da artırıp vücuda enerji vermeye yönelik yapılır. Thai masajı yoga ve zen shiatsu ile benzerlik göstermektedir ve aslen Budist öğretilerden esinlenmiştir. Thai masajı uygulamasında vücudun enerji hattı boyunca yavaş ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşmaktadır.

Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılması uygun olandır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen Thai Masajı bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa, uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır. Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir. Uygulayıcı, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar. Bilinçli olarak uygulanan bu güç, vücuttaki gerilimi serbest bırakır.


Marmara Meslek Kursu tarafından sağlanan masaj kurslarından biri olan Thai Masajı Kursu eğitimini alarak, alanında profesyonelleşmiş eğitmenlerimiz tarafından verilen kaliteli eğitimler sonucunda sizler de masör-masöz sektörünün kalifiye personellerinden biri olabilirsiniz. Ayrıca bu eğitimi veren tüm firmalardan farklı olarak, kurslarımıza başvuran kişilere kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olma imkanı tanıyoruz.

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu