Protez Tırnak ve Takma Tırnak Arasındaki Fark Nedir?

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Protez tırnak uygulaması, kendi tırnağınız üzerine yapıştırılan plastik takma tırnak işleminden tamamıyla farklıdır. İster akrilik uygulama ister jel uygulama sisteminde olsun tüm tırnak üzerine plastik tırnak yapıştırma işlemi söz konusu bile değildir. Böylece tırnağınız üzerinde baskı yapan, her an düşecekmiş gibi bir his veren, takma olduğu dışarıdan bakıldığında çok net belli olan ürünlerle asla bir tutulamaz.


Akrilik uygulama sisteminde protez tırnaklar, tırnağın yarısından başlanarak tırnak yüzeyinize özel ürünler ile yapıştırılır. Daha sonra tırnak yüzeyini düzeltip pürüzsüzleştirmek için tırnak üzerine törpü işlemi uygulanır. Tırnağın uç kısmı kişinin zevkinize uygun olacak şekilde törpülenerek şekil verilir ve son olarak tırnağın tüm yüzeyine özel akrilik maddesi dökülür. Bu madde tırnağın daha parlak, daha güçlü ve çok daha doğal bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Takma tırnaklar yukarıda da bahsettiğimiz gibi, görüntüsü dışarıdan oldukça belli olan ve düşme riski oldukça fazla olan bir üründür. Kolay ulaşılabilir ve ucuz olması kişileri etkilese de kullanılan yapıştırıcı malzemelerin sağlıksız olması kaçınılamaz durumdadır. Protez tırnak uygulamaları için bir uzmana gitmeniz ve tırnaklarınızı profesyonel kişilere teslim etmeniz en doğrusu olacaktır. Bildiğiniz üzere tırnak etimizdeki en ufak bir yara bile riskli enfeksiyonlara yol açabilir.


Protez Tırnak konusunda uzmanlaşmak, resmi kurum belgeli bir Protez Tırnak Uygulayıcısı olmak istiyorsanız Marmara Meslek Kursu’na başvurabilirsiniz! Alanında uzman öğretmenler tarafından öğreneceğiniz Protez Tırnak Uygulaması ile bu işte profesyonel konuma gelebilirsiniz. Marmara Meslek Kursu’nu başarı ile tamamladığınız takdirde kurum onaylı sertifikanız ile siz de meslek sahibi olabilirsiniz!

493 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu