Profesyonel Makyaj Nedir?

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Son yıllarda makyaja duyulan ilgi oldukça artış gösterdi. Makyaj alanı yıllar geçtikçe kendi içinde yenileniyor ve her gün daha da büyüyerek çeşitli dallara ayrılıyor. Makyaj kimisi için güzel görünümü sağlayan kimisi için ise kusurlarını kapatmayı amaçlayan kullanışlı olan bir işlemdir. Son yıllarda, yıllar öncesine dayanan “makyaj kadınlar içindir” algısının yıkıldığını ve makyajın gitgide cinsiyetsizleştiğini görüyoruz. Kişi, kendini nasıl görmek isterse, hangi görünümünden memnunsa onu uygulamaktadır. Makyaj amacına uygun yapıldığında, yüz hatlarını ortaya çıkaran ve görsel güzelliği yükselten bir uygulamadır.


Profesyonel Makyaj, her ortam için aynı şekilde uygulanmaz. Profesyonel makyaj da kendi alanında gruplara ayrılır ve daha fazla çeşitlilik olanağı sağlar. Porselen Makyaj, Gece Makyajı, Show Makyajı, Dizi/Film Çekim Makyajı profesyonel makyajın çeşitleridir.


Porselen Makyaj: Oldukça etkili, tüm kusurlar gizleyen bir makyajdır ve uygulama yapılan cildi son derece yapılandırır.


Gece Makyajı: Bu makyaj uygulamasındaki amaç uygulanan kişinin yüz hatlarını daha fazla vurgulamak ve makyajın kalıcılığını arttırmaktır.


Show Makyajı: Uygulaması yapılan makyaj belirli konseptli duygu ve düşünceleri ifade eder. Bu sebeple uygulanan makyaj bu konsepte uygun ve oldukça ağır olmalıdır.


Dizi/Film Çekim Makyajı: Sinema, tiyatro, dizi ve film gibi setlerde, çekilecek ortamın ve çekilecek sahnenin gerektirdiği ölçüde oyunculara uygulanan makyajdır.


Bu çeşitlerin yanı sıra, Hallowen, Kostüm Partileri gibi çeşitli konsept makyaj türleri de bulunmaktadır.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu