Nasıl Kalıcı Makyaj Sanatçısı Olunur?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Kalıcı makyaj bir mikro-pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj uygulamasında doğal ve mineral renkler deri yüzeyinin hemen alt katmanına tek seferlik iğnelerle empoze edilir. Bu işlemde kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için hijyen açısından son derece güvenlidir. İşlem esnasında kullanılan boyalar kalıcı makyaj için üretilmiş bitkisel boyalar olduğu için cilde hiçbir zarar vermemektedir.


Günümüzde Kalıcı Makyaj Uzmanı ünvanına sahip olan kişiler güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde, kuaförlerde, alanıyla ilgili olarak TV stüdyolarında ve yine aynı şekilde tiyatro ve sinema sektöründe, kozmetik satış mağazalarında çalışabilirler. Bu yazımızda sizlere nasıl Kalıcı Makyaj Uzmanı olunacağından bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Birçok resmi kurs yerleri tarafından Kalıcı Makyaj Eğitimleri verilmektedir. Bu kurs yerleri arasında dikkat edilmesi gereken nokta ise MEB‘e bağlı çalışarak resmi eğitim veren kursları tercih etmek gerekir. Alınan eğitimin kalitesi elbette bu eğitimi verecek uzman kişi ve kuruluş tarafından belirlenir. Fakat piyasada birçok kalitesiz ve hijyenik olmayan ürünlerle legal olmayan şekilde profesyonellik barındırmayan kişiler tarafından bu eğitimler verilmektedir. Bu kurumlardan verilen özel sertifikalar sizlere bu alanda çalışma izni sağlamaz. Yasal olarak yukarıda bahsettiğimiz alanlarda çalışmak için mutlaka resmi belge sahibi olmanız gerekmektedir. Kalıcı Makyaj tekniklerini öğrenmiş olmanız, çalışan ve emek karşılığı kazanan bir birey olmanıza yetecektir. Kalıcı makyajı en estetik ve düzgün biçimde uygulamak bilginin yanı sıra yetenek ve ilgi gerektirir.


Marmara Meslek Kursu’nda öğrencilerimizin sektöre güvenle adım atmaları için eğitimlerimiz uygulama ağırlıklı yapılmaktadır. Derslerin tamamı profesyonel kişiler tarafından verilmektedir. Bu eğitim süresince; renk, pigmentasyon, kaş-kontör, microblading, eyeliner-dipliner, dudak çerçeveleme gibi kalıcı makyajın temel prensiplerini öğrenerek eğitimlerini tamamlayan öğrenciler “Milli Eğitim Bakanlığı” onaylı resmi Kalıcı Makyaj sertifikası alarak Kalıcı Makyaj Uzmanı olmaya hak kazanırlar.


Marmara Meslek Kursu ile Kalıcı Makyaj Uzmanı olmak sizi sektörde bir adım ileriye taşıyacaktır.

377 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör