Nasıl Güzellik Uzmanı Olunur?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Son yılların en revaçta olan mesleklerinden biri olan Estetisyenlik, sanıldığı kadar zor olmayan bir eğitim sürecine tabidir. Sektördeki istihdam oranından dolayı birçok kişi bu konuda eğitim alıp estetisyen olmak istediği için Güzellik Uzmanlığı eğitimi veren birçok kişi-kurum mevcut. Peki en doğru kurumu nasıl seçeceğiz?


4. Seviye Güzellik Uzmanlığı eğitimi almadan önce dikkat etmeniz gereken en büyük detay, eğitimi alacağını kurumun Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı bir özel eğitim kurumu olmasıdır. MEB Onaylı belge alıp sonrasında Ustalık Belgesi sınavlarına girebilmeniz için, bakanlık tarafından resmi olarak tanınmış firmalar ile çalışmanız gerekmektedir. Güzellik Uzmanlığı eğitimini bitirdikten sonra MEB Onaylı Güzellik Uzmanı sertifikanızı alabilirsiniz. Bu belge ile Ustalık Sınavı’na girebilir, sınavda başarılı olduğunuz takdirde kendi iş yerinizi açabilir veya başka bir kurumda Estetisyen olarak çalışabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı olmak için gerekli hususlar:

-Ellerinize hakim olmalısınız.

-Önce kendi temizliğinize önem vermelisiniz.

-Müşteriler ile iletişiminiz iyi olmalı.

-Kullanılan aletlerin temizliğine ve çalışılan yerin steril olmasına dikkat etmelisiniz.

-Kişinin yüz tipine, cildine, vücuduna, göre karar verip ona göre yol çizmelisiniz.

-Vücut, cilt, makyaj konusunda bilgili olmalısınız.


Güzellik Uzmanları’nın eğitim alarak kullandığı aletler:

-Buhar makinesi

-Solaryum ünitesi

-Sedye ve masaj aletleri

-El ve ayak tırnak bakım aletleri

-Cilt bakım ürünleri

-Vücut ve saç bakım ürünler

-Ağda cihazları

-Parafin cihazları

-Kompakt setler

Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik için sektörde çalışmaya hazır seviyede bir eğitim almak istiyorsanız sizleri Marmara Meslek Kursu’na bekliyoruz! Alanında uzman öğretmen kadromuz ile hem teorik hem de pratik eğitimlerle, öğreneceğiniz ve yapacağınız uygulamalar sonucunda MEB onaylı sertifikamızı alabilir, Güzellik Uzmanı olabilirsiniz! Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz!

367 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör