Nasıl Profesyonel Makyaj Sanatçısı (Makyöz) Olunur?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Profesyonel makyaj sanatçısı olmayı hedefleyen tüm bireyler, yeteneği varsa ve yeterli çaba gösterirse bunu başarabilir. Bu meslek, yaş ya da cinsiyete önem vermemektedir. Fakat buradaki en önemli adım profesyonel makyaj eğitimi veren bir kuruma kayıt olmanız ve tüm eğitimlerinize katılmak suretiyle sektöre adım atmanızdır.


Profesyonel makyaj sanatçısı olmak isteyen bir kişi, günümüzde birçok şehirde resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren bir kurumdan eğitim almalıdır. Bu eğitim alanındaki konulardan sorumlu olduğu sınavları geçerek lisanslı bir profesyonel makyaj sanatçısı ya da kozmetolojist olmaya hak kazanmaları gerekmektedir.

Şehrinizde bulunan ve MEB onaylı belge veren kurumla iletişime geçerek mezunu olmak istediğiniz konuda daha fazla bilgi isteyin ve eğitim için kayıt başvurunuzu yapın. Çoğu profesyonel makyaj sanatçısı programı 3 ila 6 ay arasında bir zaman almaktadır. Eğitimi başarıyla tamamlayıp mezun olduktan sonra, okulunuz gerekli sınava girmenize yardımcı olacaktır. İyi bir eğitim kurumu, gerekli işi edinebilmeniz adına size destek sağlayacaktır.


Profesyonel makyaj sanatçıları, kendi sektörlerinde gerçekleşen yenilikleri sürekli güncel olarak takip etmeli ve uygulamaya başlanılan yeni trendlerden haberdar olmalıdır. Kalıcı makyaj veya ipek kirpik uygulaması gibi birçok yeniliğin sektörde kısa sürede öğrenilip yaygınlaştırılarak benimsenmesi gibi moda dünyasında ses getirmiş ve getirecek olan diğer yeniliklere de hazırlıklı olmaları gerekmektedir.


Biz Marmara Meslek Kursu olarak; öğrencilerimizin sektöre güvenle adım atmaları için eğitimlerimiz uygulama ağırlıklı tasarlayıp, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından eğitim vermekteyiz. Makyaj temizliği ve hijyen, renk ve ışık bilgisi teorisi, gece ve gündüz makyajları gibi Profesyonel Makyaj uygulamasının temel prensiplerini öğrenerek eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, MEB onaylı ”Profesyonel Makyaj Sertifikası” alarak Profesyonel Makyaj Uzmanı olmaya hak kazanırlar.

67 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör