5 Soruda Microblading!

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Kaş, yüzdeki ifadeyi ve mimikleri belirgin kılan bir yapıdır. Gelişen microblading 3D kıl teknolojisi sayesinde, kişiye göre değişen renk ve seyreklik, kişinin istediği ve yüz şekline uyacak şekilde tasarlanabilir.

  • Microblading 3D Kıl Tekniği Nedir?

Microblading 3D kıl tekniği, kaşların arasındaki seyrek kısımlara kişinin kaş kıllarına uygun renkte kaş kılı görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemidir. Yani aslında kaş çerçeveniz tamamı ile boyanmıyor, kaş kıllarınızın yanına kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çiziliyor. Kalıcı makyaj boyaları kullanıldığı için, tamamen kalıcı bir işlem olmamakla birlikte uzun süreli kullanabiliyorsunuz.

  • Microblading 3D Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

Microblading 3D kıl tekniği ile kaş yapımı, kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle var olan, seyrekleşmiş kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik kalıcı makyaj boyalarının yerleştirilmesidir. Cildin bir alt katmanına uygulanmaktadır. Uzun süre kalıcıdır. Mikro, sıhhi ve kişiye özel tek kullanımlık iğne ile doğal renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenerek uygulanır.

  • Microblading 3D Kıl Tekniği İle Dövme Arasında Fark Var Mıdır?

Microblading 3D kıl tekniği işlemi, yüz için üretilmiş organik kalıcı makyaj boyaları ile yapılır. Microblading 3D kıl tekniği işlemi kaşınızı tamamen doldurmak değil, seyrek kısımlara kaşlarınızda aynı yönde kıl çizilmesidir. Dövme tamamen kalıcı bir işlemken, microlading 3d kıl tekniği işleminin tamamen kalıcı olduğunu söyleyemeyiz. Bu sebeple ikisi arasında belirgin farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz.

  • Microblading 3D Kıl Tekiniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu işlemi bir uzmana yaptırmak en dikkat etmeniz gereken durumdur. Tamamen kalıcı olmasa bile ortalama iki veya üç yıl kalıcılığını koruyan bu işlemin kötü olmasını kimse istemez. Bir diğer dikkat etmeniz gerek konu ise kaşınızın tasarlanmasıdır, kaşınıza öne bir taslak çizilecektir, içinize sindiğinden emin olmadan bu işlemi yaptırmamanızı tavsiye ederiz. Ve doğallık için en önemlisi seçeceğiniz boyanın rengi… Renklerin kaş renginizden koyu veya açık olması yapay bir görünüme sebebiyet verecektir. Bu noktada bir uzmanla çalışmak bütün sorularınıza ve sorunlarınıza yanıt bulacağınız anlamına gelmektedir.

  • Microblading 3D Kıl Tekniği Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşlem bittiği andan itibaren günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İşlemin kaşlarınızla uyum göstermesi için birkaç gün yeterli olacaktır. İşlem sonrası kaşlarınızı iki, üç gün sudan uzak tutmak iyi olacaktır. İşlem cilt altına uygulandığı için bir süre mikrop alımına açık olabilir, bu sebeple işlem sonrasında minimum on gün kaşlarınıza herhangi bir makyaj veya cilt ürünü uygulamanız tavsiye edilmez.


Microblading 3D Kıl Tekniği hakkında profesyonel bir altyapıya sahip olmak için Marmara Meslek Kursu'nu tercih edebilirsiniz! Microblading Kursu hakkında detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz!

178 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör