Microblading İçin En Doğru Adres!

Microblading, kaşların arasındaki seyrek kısımlara, uygulama yapılan kişinin kaş kıllarına uygun renkte kaş kılı görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemine denmektedir. Bu uygulamada, kaş çerçevesinin tamamı boyanmamakta, kaş kılların yanına kişinin kaşları ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çizilmektedir. Bu işlem cildin bir alt katmanına uygulanmaktadır. Uygulama yapılırken bitkisel kalıcı makyaj boyaları kullanıldığı için, dövme gibi tamamen kalıcı bir işlem olmamakla birlikte uzun süreli kullanılabilmektedir.


Marmara Akademi’de Microblading 3D kıl tekniği; mikro, sıhhi ve kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle yapılmaktadır. Her yerde böyle yapılması gereken bu işlem maalesef bazı merkezlerin hijyene dikkat etmemesi sebebiyle kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Microblading uygulamasını bir uzmana yaptırmak en dikkat etmeniz gereken durumdur. Ortalama iki veya üç yıl kalıcılığını koruyan bu işlemin kötü olmasını hiçbirimiz istemeyiz. Bir diğer dikkat etmeniz gerek konu ise kaşınızın tasarlanmasıdır. Marmara Akademi’de uygulama yapılmadan önce kaşınıza önce bir taslak çizilir, içinize sindiğinden emin olmadan bu işleme başlanmamaktadır ve içinize sinene kadar sizlere belli taslaklar gösterilmektedir. Ve doğal bir görünüm için en önemlisi seçilecek boyanın rengidir. Renklerin, kaş renginizden koyu veya açık olması yapay bir görünüme sebebiyet vermektedir. Bu noktada bizler gibi uzmanlarla çalışmak bütün sorularınıza ve sorunlarınıza yanıt bulacağınız anlamına gelmektedir.


Kaşlarınız, bakışlarınızı ve yüz ifadenizi belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Yaptırmayı düşündüğünüz her işlemi, mesleğinde profesyonel konuma gelmiş kişilere yaptırmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Marmara Akademi’de alanında uzman kişilerle çalıştığımızı belirterek, Microblading uygulamasını yaptırıp memnun kalmak için sizleri merkezimize bekleriz!

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör