Medikal El Ayak Bakımı Nedir?

En son güncellendiği tarih: Mar 11

İnsan vücudunda ellerimiz, yüzümüzden sonra en fazla dış etkenlere maruz kalan bölgelerimizin başında gelir. Bu sebeple yüzümüze uyguladığımız özel bakımlar gibi belli periyotlarda ellerimizin de özel bakımlara ihtiyacı vardır. Ayrıca ellerin estetik açıdan cerrahi yollarla gençleştirilmesi mümkün olmadığı için el bakımı çok daha fazla önem kazanır. Ellerin bakımına her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmak dış etki olarak sıcak, soğuk, deterjan, temizlik ilaçları ve benzeri ürünlere karşı el dayanıklılığını artırır. Medikal bakım, güneşten ya da yaşlılıktan oluşabilecek lekelenme riskine karşı da cildi temizler. Ellerin üzerinde, parmak uçlarında, avuç içlerinde oluşabilecek olan siğil, egzama, nasır ve keratinleşmeye karşı medikal el bakımında uygulanan özel yöntemlerle temizlenir.


Hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnaklarının da pek çok hastalığın taşıyıcısı olacağından gerekli özel bakımlarının yapılması gerekir. Tırnakların doğru kesilmesi ve tırnak kenarlarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi hem estetik hem de cerrahi açıdan fazlasıyla önemlidir. Hatalı yapılan manikürlerde, tırnak kenarlarında kütiküller kesildiğinde canlı dokular kesilir ve tırnak yatağı enfeksiyonu açık hale gelir ve zaman içerisinde tırnak yatağı bozulur.

Peki, kırılan ya da ayrılan tırnaklarımız için ne yapmamız gerekir?


Birçok insan buna kalsiyum eksikliği, düzensiz beslenme, yanlış tırnak kesimi gibi nedenlerden dolayı olduğunu sanır ama bunun esas nedeni kuru tırnaklardır. Kırılan tırnaklar için en iyi çözüm tırnaklar için tasarlanmış yağlar ve losyonlarla onlara iyi bir bakım sağlamaktır.


Vücudumuzda en çok yıpranan ve tüm vücudumuzu taşıyan ayaklar da tırnak batması, çatlaklar, kuruma gibi hem estetik hem de hijyenik açıdan risk altında olabilir. Medikal ayak bakımı; yanlış tırnak kesimi, tırnak batması, nasır, mantar, ayakkabı vurması gibi nedenlerle risk altında olan ayaklara doğru bakımlar yapar. Ayda bir kere yapılan medikal el ve ayak bakımı ile el ve ayakların eski görüntüsüne ve canlılığına kavuşması mümkün.


Siz de “Medikal El - Ayak Bakımı Uzmanı” unvanına sahip olmak ister misiniz? Marmara Meslek Kursu ile alanında uzman kadromuzdan alacağınız eğitimler sonucunda MEB onaylı belgelerinizi alarak meslek sahibi olabilirsiniz. Kurslarımız ile alakalı aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6 görüntüleme

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ (MERKEZ)

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

0212 234 75 45

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0532 404 18 14

KADIKÖY (ŞUBE)

Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. No 25 Kat3 D: 7-8 Kadıköy İş Merkezi

‎0216 606 46 54