Masaj Kursunda Tek Adres: Marmara Akademi!

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Masaj, insanın dokunulma ihtiyacını karşılamada etkili bir uygulama olarak yüzlerce, hatta binlerce yıldır varlığını sürdürmektedir. İnsanlar arasında ten tene temas, kişiye güven duygusu aşılamada ve pozitif elektrik aktarımı yoluyla kendini çok daha iyi hissetmesini sağlamada oldukça etkilidir. Masajın tarihte bilinen ilk uygulamalarının İ.Ö. 3000’li yıllarda Çin ve Hindistan’da yapıldığı bilinmektedir. Masaj hakkında bilinen ilk yazılı kaynaklar ise eski Yunan hekimleri tarafından ele alınmıştır. Eski Yunan’da “massein” kelimesi yoğurma anlamına gelmektedir ve bilindiği gibi masajın genel özelliği de yoğurmadır. O dönemden bu döneme masaj, günlük yaşamda rahatlama ve gevşeme amacı ile uygulanan bir etkinlik halindedir. Aynı zamanda masajın tedavi edici özelliğinden de yüzyıllardır faydalanıldığı bilinmektedir.

Marmara Akademi; masaj alanında uzmanlaşmak isteyen, profesyonel masör-masöz olmak isteyenlere; ciddi, bilimsel ve akademik masaj eğitimleri alabilecekleri bir eğitim sunuyor. Belirtmek isteriz ki, masaj yalnızca ellerle uygulanan mekanik bir işlem değildir. Masaj uygulamaları ile klinikte spesifik tedavi sonuçlarının elde edilebilmesi için yöntemin, bu alanda eğitim görerek yüksek düzeyde kognitif ve psikomotor beceriler edinmiş olan kişiler tarafından uygulanması gerekir. Eğitimli kişiler tarafından doğru tekniklerin kullanımı, masaj uygulamalarının; fizik tedavi ve rehabilitasyon, sporcu sağlığı, psikiyatri, onkoloji, nörolojik rehabilitasyon gibi bir çok alanda yer edinmesini sağlamıştır.


Eğitimlerini teorik ve pratik alanda tamamlayan öğrencilerimiz MEB onaylı sertifika ile mezun olurlar. Mezun olduktan sonra masaj salonları ve merkezlerinde, hastanelerde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında, kaplıca ve banyo tesislerinde, güzellik salonları ve merkezlerinde çalışabilirler.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu