Masaj Aletleri İşe Yarıyor mu?

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Masaj, insanın dokunulma ihtiyacını karşılamada oldukça etkin bir uygulama olarak binlerce yıldır varlığını sürdürmektedir. Çünkü insan teması kişiye güven duygusu aşılamada ve pozitif elektrik aktarımı yoluyla kendini çok daha iyi hissetmesini sağlamada çok etkin bir unsurdur. Araştırmalara göre masajın tarihte bilinen ilk uygulamalarının İ.Ö. 3000’li yıllarda Çin ve Hindistan’da yapıldığı bilinmektedir. Bu hususta bilinen ilk yazılı kaynaklar ise eski Yunan hekimleri tarafından ele alınmıştır. Eski Yunan’da “massein” kelimesi yoğurma anlamına gelmektedir ve bilindiği gibi masajın en belirgin manipülasyonu da yoğurmadır. O dönemden bu döneme masaj, günlük yaşamda rahatlama ve gevşeme amacı ile uygulanan bir etkinliktir. Aynı zamanda masajın tedavi edici özelliğinden de yüzyıllardır faydalanıldığı bilinmektedir.

Klasik masaj yöntemi, bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı masajın beş ana tekniğinin özellikle sırt ve omuz bölgesine yoğunlaşmış halidir. Çeşitli yağlar, esanslar ve bitki özütleri eşliğinde cildin ölü dokusundan arındırılması ile başlayan klasik masaj uygulamasında vücuda aşırı baskı uygulamadan rahatlatmaya odaklanılır. Farklı masaj yöntemleri de belli sıralamalar içerisinde uygulanarak, kas spazmlarının ve ödemin dağıtılmasına odaklanılır.

Son yıllarda üretilen masaj koltukları ve masaj aletleri ise hiçbir bilimsel dayanağa sahip olmayan elektronik cihazlardır. Anlık olarak ağrınızı alabilir veya psikolojik olarak siz öyle hissedebilirsiniz. Vücudunuza kalıcı bir yararının olmamasının yanı sıra, elektrik ve radyasyon alımına maruz kalabilirsiniz. Masajın en önemli özelliği ten tene temas sağlamasıdır ve bu temas ile yoğurulmaktır. Masaj aletlerinde veya koltuklarında ise bu özellik mevcut değildir. Titreşim ile sadece anlık rahatlatma sağlayabilir.


Klasik masajın mucizeleri arasında hücrelerin yenilenmesi de gelmektedir. Klasik masaj yöntemleri ile kişilerin gündelik hayatlarına daha aktif ve pozitif bir şekilde başlayabileceği gibi kendilerini daha iyi hissedebileceklerdir. Sürekli titreşim seslerini duymak yerine, ferah bir ortamda ve ruhu dinlendirici bir müzik eşliğinde yapılacak olan klasik masajı denediğiniz zaman bir daha o cihazlara yönelmeyeceğinizi garanti ediyoruz. Masaj konusunda uzmanlaşmak ve şifa dağıtmak istiyorsanız sizleri Marmara Meslek Kursu’nda görmekten mutluluk duyarız!

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu