Kalıcı Makyaj Zararlı Mıdır?

Kalıcı makyaj uygulaması, kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımı ile mineral içeren bitkisel boyaların cilt altına enjekte edilmesi ile ortaya çıkan bir makyaj tekniğidir. Natürel boyaların deri altına işlenmesi ile ortaya çıkan bu makyaj, kalıcılık süresi uzun olduğu için ve aynı zamanda yıkandığı zaman günlük makyajlar gibi hemen çıkmadığı için tercih edilirlik seviyesi günümüzde oldukça yüksektir. Sürekli makyaj yapmakla vakit kaybetmek istemeyen ve günün her anında makyajlı olmak isteyen kadınların en çok tercih ettiği uygulamalardan da biridir.


Kalıcı makyaj, gelişen teknolojik sistemler sonrasında ortaya çıkan ve birçok kişinin zamandan kazanmasını sağlayan bir uygulama olmakla beraber kalıcı makyaj zararları da işlemi yaptırmayı düşünen kişilerin aklındaki en büyük soru işaretlerinden biridir. Kalıcı makyaj uygulaması çok basit ve kesin sonuçlar veren bir uygulamadır. Uygulama süresi tüm güzellik merkezlerinde değişiklik gösterse de genellikle oldukça kısa sürmektedir ve uygulama sonrası günlük hayatınıza devam edebilmektesinizdir.

Kalıcı makyaj herhangi bir zararı olmayan bir uygulamadır. Gerek dipliner ve eyeliner gibi kirpik diplerine uygulanan kalıcı makyaj, gerek kaş bölgesine uygulanan kalıcı makyaj gerek ise dudak bölgesine uygulanan kalıcı makyaj tamamen bitkisel ve bu kullanıma uygun olarak üretildiği için zararlı değildir.


Sizin de aklınızda kalıcı makyaj ile ilgili sorular varsa Marmara Meslek Kursu’nu arayarak en doğru ve en güvenilir bilgiyi tamamen ücretsiz olarak alabilirsiniz.

33 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu