Kalıcı Makyaj Uzmanları için İş İmkanları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Günümüzde değişen ve gelişen güzellik algısı ile birlikte, birçok kişi kalıcı makyaja yönelmeye başladı. Tabii kalıcı makyajı herhangi birisine yaptırmak ciddi derecede kötü görüntülere yol açabilmekte. Kişi, bu tür bir uygulama yaptırmaya karar verirse kesinlikle işinin uzmanı olan ve MEB onaylı belgesi olan kişilerle anlaşmalıdır. Peki, gelelim kalıcı makyaj uzmanı olmak isteyen kişilerin aklındaki iş imkanı sorunlarına…


Kalıcı Makyaj Uzmanları, birçok güzellik merkezinde ve özel kurumlarda çalışabilir. Microblading, dudak renklendirme, dipliner, eyeliner gibi alanlarda bir kurs aracılığıyla eğitimler almış ve kendilerini geliştirmiş kişiler için iş imkanı rahatlıkla bulunabiliyor. Kalıcı makyaj kursunu bitirdiğinizde; güzellik salonu ve estetik merkezlerinde, kuaför salonlarında, make-up stüdyolarında, TV stüdyolarında, kozmetik satış mağazalarında, hastanelerin güzellik-bakım bölümlerinde ve serbest olarak (freelance) çalışma imkanı bulabilirsiniz.

İşini yaparken temiz ve titiz olmak, kullanılan cihazları tanımak, insan yüzüne hakim olmak ve yüz hatlarındaki geçişleri kavramış olmak çok önemlidir. Aranan kalıcı makyaj uzmanları genellikle dış görünüşüne önem veren kişiler olabiliyor. Bu işi yapmak için karşıdaki kişinin göz zevkine hitap etmek doğru olabilir. Bu sektörün en güzel yanlarından biri de, sabit maaşın yanı sıra emek verilen tüm işler için prim alabiliyor olmak diyebiliriz.


Sizler de son dönemin en popüler güzellik uygulamalarından biri olan Kalıcı Makyaj konusunda teorik ve pratik bilgiler ile donanımlı bir şekilde mezun olarak, Kalıcı Makyaj Uzmanı olmak istiyorsanız hemen Marmara Meslek Kursu ile iletişime geçebilirsiniz!

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör