Kalıcı Makyaj Uygulamalarında Hijyenin Önemi

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan kalıcı makyaj, günümüzde birçok yerde yapılmaya başladı. Fakat maalesef herkes mesleğinde profesyonelliğe ve etikliğe dikkat etmiyor. Kalıcı makyaj, doğru pigment seçimi, doğru cihaz, doğru teknik ile alanında eğitim almış iyi bir estetik görsel açısı olan ve kesinlikle iyi bir hijyen eğitimi almış profesyonel kişilerce uygulanmalıdır.


Kalıcı makyaj uygulaması yapılan ortamın, kullanılan aletlerin mutlaka sterilize edilmiş olması gerekiyor. Kullanılan iğne uçları, steril ve tek kullanımlık olmalıdır. Her hasta için iğne uçları tek tek değiştirilmelidir. Kullanılacak diğer aksam, ekipman ve malzemelerin de steril olması ve hijyen kuralları içerisinde kullanılması gerekmektedir. Kullanılan cerrahi eldivenlerin her müşteri için yenilenmesi ve uygulama esnasında da gerekli görüldüğü zamanlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Uygulamayı yapan uzmanın temiz, düzenli ve çevre temizlik kurallarından haberdar olması gerekmektedir ve her yeni hasta için yeni bir çarşaf ve örtü kullanılmalıdır. Aynı zamanda elbette uygulama yapılan oda da temiz ve steril olmalıdır. Bunların olmadığı ve uygulamanın yapıldığı alanlarda uygulama yaptırmaya kalkarsanız güzelleşmek isterken HIV, Hepatit B gibi bulaşıcı hastalıklara maruz kalabilirsiniz… Bu sebeple, alanında profesyonelleşmiş kişilerle ve merkezlerle çalışmanızı tavsiye ederiz.

Marmara Meslek Kursu’nda kursiyerlerimize tüm hijyen kurallarını en ince ayrıntısına kadar öğretiyoruz. Mesleğinde etik bilince sahip olan ve profesyonelleşmiş kişiler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Kullanılan örtülerden takılan eldivenlere ve tüm cihazlar için iğne uçları değiştirilmesine kadar her şeyi itina ile öğretip mesleğe hazır hale getiriyoruz.


Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz ve karşınızda Marmara Meslek Kursu’ndan mezun olmuş birisi varsa sakın korkmayın! Kendinizi güvenle teslim edebilir, %100 memnun kalacağınızı bildiğimiz sonucu bekleyebilirsiniz. Eğer siz de kalıcı makyaj uzmanı olmak istiyorsanız ve mesleğinizin etik dahil tüm kurallarını öğrenmek istiyorsanız Marmara Meslek Kursu’na bekleriz!

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu