Dudak Renklendirme Nedir?

En son güncellendiği tarih: Mar 11

Dudak renklendirmesi zamanla renginde solma olan ve çerçeve hattını kaybeden dudakların daha canlı, parlak ve dolgun bir görüntüye kavuşmasını sağlayan işlemdir. Soluk renkli dudakları canlandırmak ve dudak çerçevesini tekrar belirgin hale getirmek için bu işlem tercih edilmelidir. Kalıcılığı ise 18 ile 36 ay arasındadır.


Dudaklarınız eski rengini kaybettiyse bu işlem size göre diyebiliriz. Uygulama için mutlaka profesyonel kişilerle çalışmalısınız ve aklınızda olan tüm soruları profesyonel kişiye danışmalısınız. Doğal dudak rengini yakalayabilmek ise uygulamayı yapan kişinin estetik anlayışına ve göz zevkine bağlı bir durumdur. Uygulamayı yapan kişinin tecrübesi ve ince ayrıntılara olan hakimiyeti oldukça önemlidir. Gölgelendirme işlemi doğallığı en çok yansıtan adımdır ve uygulamayı yapan kişi gölgelendirme işleminde yetersiz kalırsa yapılan işlem doğal sonuç vermeyecektir. 18 ila 36 ay kalıcılığını koruyan bu işlemde güzel sonuçlar almak oldukça önemlidir. Bu sebeple bir profesyonelle çalışmanızı tavsiye ederiz.

En çok merak edilen konulardan birisi ise dudak bölgesinin çok hassas olması sebebiyle, acı hissi konusu. İşlem öncesinde anestezi kremleri kullanılmaktadır. Bu kremlerin dudaklarınızı ve dudak bölgenizi uyuşturması sayesinde acı hissetmezsiniz. Acı eşiğiniz düşükse veya yüksekse bunu uygulamayı yapan kişiyle paylaşmanız doğru olacaktır. Unutmayın ki alacağınız sonuçtan memnun olmanız tamamen çalıştığınız kişiye bağlıdır.


Dudakları renklendirdik, gelelim bakımına! Dudak renklendirme işleminden sonra kişiler günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Elbette işlem sonrasında dudaklarda hafif şişlikler görülebilir, şişlikler 1-2 saat içerisinde kaybolur ve dudak normal görünümüne döner. Bu süreçte uygulama yapan kişiler farklı önerilerde bulunabilirler. Bir süre krem kullanmanızı, dudaklarınızı anti bakteriyel ürünlerle nemlendirmenizi söyleyebilirler. İşlemi uygulayan kişi, vücudunuzun tepki mekanizmasını gözlemlediği için önerilerini dinlemek doğru olacaktır. Bu süreci de atlattıktan sonra rutin makyajlarınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz. Renklendirme işlemi yapılmış dudaklarınızın üzerine dilediğiniz renklerde rujlarınızı da gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz.


Dudak renklendirme konusunda profesyonel bir alt yapıya sahip olmak için kalıcı makyaj kursumuza katılabilirsiniz! Kalıcı Makyaj eğitimimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

11 görüntüleme

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ (MERKEZ)

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

0212 234 75 45

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0532 404 18 14

KADIKÖY (ŞUBE)

Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. No 25 Kat3 D: 7-8 Kadıköy İş Merkezi

‎0216 606 46 54