Kalıcı Makyaj Nedir?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Kimyasal olmayan, bitkisel özlü organik boyaların yüzdeki makyaj bölgelerine mikro iğneler ile yerleştirilmesine kalıcı makyaj denir. Steril olması adına tek kullanımlık iğneler kullanılan Kalıcı Makyaj Uygulaması’nda, aneztezik kremler ve yağlar sayesinde uygulanan kişinin canı yanmamaktadır. Dövme sahibi olan kişilerin kıyaslaması adına şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Kalıcı Makyaj Uygulaması dövme işlemine oranla daha az acılı bir uygulamadır.


Kalıcı makyaj uygulama süresi yapılan kişiye ve uygulayıcıya göre değişiklik gösterir. Cilt esnekliği, cilt nemliliği gibi etmenler uygulama işleminin süresini; kişinin cilt tipi de uygulamanın kalıcılığının süresini belirler. Kullanılan boyalar organik olduğundan dolayı bir süre sonra deriden atılır, dolayısıyla kalıcı makyaj her ciltte aynı süre kalıcılık sağlamaz.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler:


· Kalıcı Makyaj Uygulaması’ndan sonra 10 gün boyunca cildin güneş ile teması engellenmelidir.

· Sauna ve yüzme gibi, deri üzerinde etkisi olacak aktivitelerden uzak durulmalıdır.

· Uygulamadan hemen sonra uygulama yapılan alan kaşınmamalıdır.

· Uygulama alanında daha sonra ek bir kozmetik ürün (ruj, fondöten vb.) kullanılmamalıdır.

· Uygulama yapılan alan düzenli olarak tavsiye edilen krem ile nemlendirilmelidir.


Sizler de son dönemin en popüler güzellik uygulamalarından biri olan Kalıcı Makyaj konusunda teorik ve pratik bilgiler ile donanımlı bir şekilde mezun olarak, Kalıcı Makyaj Uzmanı olmak istiyorsanız hemen Marmara Meslek Kursu ile iletişime geçebilirsiniz!

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör