Kaç Çeşit Epilasyon Yöntemi Var?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Günümüzde epilasyon oldukça yaygınlaştı. İnsanlar artık cinsiyet ayrımı olmaksızın vücutlarındaki tüylerden kurtulmak istiyorlar. Tabii kurtulmak istemeyenlere de saygı duyuyoruz. Bu yazımızı, tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen fakat hangi yöntem daha iyi diye düşünen okurlarımız için yazıyoruz.


Epilasyon çeşitleri yaygın olanlar ve yaygın olmayanlar olarak ayrılıp birçok çeşit olarak sunulabilir.


İğneli Epilasyon Yöntemi: İğneli epilasyon yönteminde sterilize bölgenin iğne ile kıl köküne girilip elektrik verilmektedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip etmek amaçlanır. Hamile kişiler dışında herkese uygulanabilen bu yöntemde sert kıl köküne sahip olan bölgelerde daha fazla acı hissedilir.


Blend Yöntemi: Epilasyon yöntemleri arasında yer alan blend yöntemi de aslında iğneli yönteme oldukça benzemektedir. Tek farkı, bu yöntemde kıl kökünde sıvı oluşturulur ve bu sıvının kılı öldürmesi beklenilir. Bu yüzden de seanslar iğneli epilasyona oranla daha uzun sürebilmektedir.

Bio-Aktif Yöntem: Bio-Aktif yöntem, epilasyon yöntemleri arasında oldukça farklı bir yöntemdir. Bu yöntemde epilasyon yapılacak bölgeye, epilasyon uygulamasından önceki üç gün üst üste uygulama yapacak kişinin vermiş olduğu bir solüsyon sürülür. Daha sonra o bölge ağda yöntemi ile alınır, tekrar solüsyon sürülür ve masaj yapılır. Bu şekilde tüyler uzun vadede yok edilmeye çalışılır.


Radyo Frekans Uygulaması: Bu epilasyon yöntemi de diğer epilasyon yöntemleri gibi kıl kökünü yakmaya yöneliktir. Ses dalgaları ile kıl köküne ısı verilir ve kıl kökleri yok edilir. Bu uygulama hem acısızdır hem de iz bırakmamaktadır.


Lazer Epilasyon: Lazer epilasyon yöntemleri kıl kökünün lazer ışığıyla zayıflatılması ve tahrip edilmesini kapsar. Lazer teknikleri de kendi içerisinde çeşitli gruplara ayrılmaktadır.


Foto Epilasyon: Bu epilasyon yöntemi tıpkı lazer uygulamasındaki gibi deriye yoğun ışık verilerek kılı yakmaya dayanır. Ancak bu uygulamada ışığın dalga boyu lazerden daha azdır. Son yıllarda bu yöntemdeki acı duygusu en aza indirgenmiştir.


Size en uygun yöntemi bir uzmana danışarak öğrenebilirsiniz. Seçeceğiniz uygulama merkezlerinin steril olmasına dikkat edin ve geri dönüşü olmayan hatalardan korunun. Bu epilasyon yöntemlerinden en yaygın olan "İğneli Epilasyon" ve "Lazer Epilasyon" uygulamalarını uygulayıcı nitelikte öğrenmek, bunu bir meslek haline getirmek için bize vaşvurabilirsiniz!

427 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör