Kaç Çeşit Epilasyon Yöntemi Var?

En son güncellendiği tarih: Mar 11

Günümüzde epilasyon oldukça yaygınlaştı. İnsanlar artık cinsiyet ayrımı olmaksızın vücutlarındaki tüylerden kurtulmak istiyorlar. Tabii kurtulmak istemeyenlere de saygı duyuyoruz. Bu yazımızı, tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen fakat hangi yöntem daha iyi diye düşünen okurlarımız için yazıyoruz.


Epilasyon çeşitleri yaygın olanlar ve yaygın olmayanlar olarak ayrılıp birçok çeşit olarak sunulabilir.


İğneli Epilasyon Yöntemi: İğneli epilasyon yönteminde sterilize bölgenin iğne ile kıl köküne girilip elektrik verilmektedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip etmek amaçlanır. Hamile kişiler dışında herkese uygulanabilen bu yöntemde sert kıl köküne sahip olan bölgelerde daha fazla acı hissedilir.


Blend Yöntemi: Epilasyon yöntemleri arasında yer alan blend yöntemi de aslında iğneli yönteme oldukça benzemektedir. Tek farkı, bu yöntemde kıl kökünde sıvı oluşturulur ve bu sıvının kılı öldürmesi beklenilir. Bu yüzden de seanslar iğneli epilasyona oranla daha uzun sürebilmektedir.

Bio-Aktif Yöntem: Bio-Aktif yöntem, epilasyon yöntemleri arasında oldukça farklı bir yöntemdir. Bu yöntemde epilasyon yapılacak bölgeye, epilasyon uygulamasından önceki üç gün üst üste uygulama yapacak kişinin vermiş olduğu bir solüsyon sürülür. Daha sonra o bölge ağda yöntemi ile alınır, tekrar solüsyon sürülür ve masaj yapılır. Bu şekilde tüyler uzun vadede yok edilmeye çalışılır.


Radyo Frekans Uygulaması: Bu epilasyon yöntemi de diğer epilasyon yöntemleri gibi kıl kökünü yakmaya yöneliktir. Ses dalgaları ile kıl köküne ısı verilir ve kıl kökleri yok edilir. Bu uygulama hem acısızdır hem de iz bırakmamaktadır.


Lazer Epilasyon: Lazer epilasyon yöntemleri kıl kökünün lazer ışığıyla zayıflatılması ve tahrip edilmesini kapsar. Lazer teknikleri de kendi içerisinde çeşitli gruplara ayrılmaktadır.


Foto Epilasyon: Bu epilasyon yöntemi tıpkı lazer uygulamasındaki gibi deriye yoğun ışık verilerek kılı yakmaya dayanır. Ancak bu uygulamada ışığın dalga boyu lazerden daha azdır. Son yıllarda bu yöntemdeki acı duygusu en aza indirgenmiştir.


Size en uygun yöntemi bir uzmana danışarak öğrenebilirsiniz. Seçeceğiniz uygulama merkezlerinin steril olmasına dikkat edin ve geri dönüşü olmayan hatalardan korunun. Bu epilasyon yöntemlerinden en yaygın olan "İğneli Epilasyon" ve "Lazer Epilasyon" uygulamalarını uygulayıcı nitelikte öğrenmek, bunu bir meslek haline getirmek için bize vaşvurabilirsiniz!

10 görüntüleme

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ (MERKEZ)

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

0212 234 75 45

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0532 404 18 14

KADIKÖY (ŞUBE)

Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. No 25 Kat3 D: 7-8 Kadıköy İş Merkezi

‎0216 606 46 54