İpek Kirpik Nedir?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Son yılların en popüler güzellik uygulamalarından biri olan İpek Kirpik Uygulaması; kirpikleri seyrek, açık renkli veya ince olan kişilerin daha dolgun, daha gür ve daha uzun kirpiklere sahip olmak için yaptırdıkları bir uygulamadır. Doğal kirpik yapısına en uygun madde ipektir. Kişinin kendi kirpiklerine tek tek özel medikal yapıştırıcılar ile ipek kirpik takılarak yapılan bu işlemde gözlerin ışıltısı, çekiciliği artırılır. İpek Kirpik Uygulaması’ndan sonra takılan kirpikler ortalama 2 ila 3 ay içinde tamamen dökülecektir.


İpek Kirpik Uygulaması’na dair birçok soru gelmektedir. İpek Kirpik zararlı mı? İpek Kirpik bakımı hakkında bilgi alabilir miyim? İpek Kirpik takınca rimel sürebilir miyim? İpek Kirpik Uygulaması acıtır mı? İpek Kirpik uykumda yapışır mı? Gibi sorular bu işlemi yaptıracak ve bu işlemde uzmanlaşmak isteyen herkesin cevabını bilmesi gereken sorulardır. Bu sebeple aşağıdaki 6 maddeye dikkat edilmesi gerekmektedir:

1- İpek Kirpik yaptırmak acıtmaz. Ancak işlem oldukça uzun sürecektir.

2- Uygulama sonrasında göz makyajı yapmak oldukça zor olacaktır. Kirpikleriniz daha hızlı dökülebilir.

3- Uyku esnasında problem olmaz, ancak yüz üstü yatmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

4- Uygulama sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz ancak göz bölgesine sabun değdirmemeniz gerekmektedir.

5- İpek Kirpikler nasıl ki bir uzman eşliğinde takılıyorsa, aynı şekilde bir uzman tarafından çıkarılmalıdır.

6- Doğru bakıldığı takdirde İpek Kirpik Uygulaması’nın kalıcılığı 3 ay sürmektedir.


İpek Kirpik hakkında teorik ve pratik tüm bilgilere sahip olmak için İpek Kirpik – Kirpik Lifting Uygulama Kursu’muza başvurabilirsiniz! Uzman eğitmenlerden alacağınız derslerimiz sonrasında alacağınız belge ile iş alanı oldukça geniş olan bu sektörde çalışabilir, bir İpek Kirpik Uzmanı/Uygulayıcısı olabilirsiniz.

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör