Güzellik Uzmanlarının İş Olanakları Nelerdir?

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Her meslekte olduğu gibi, bu sektörde de eğitimini düzgünce almış ve kendini geliştirmiş olan kişiler diğer kişilere göre birkaç adım öndedir. Bu meslek alanında; cildin yapısını inceleyip ve cilt tipini tespit edip ihtiyacını belirleyecek, cildi cilt tipine uygun losyonlar kullanarak temizleyecek ve ihtiyacı olan bakımı yapacak, kan dolaşımını sağlamak ve gözenekleri açmak için çeşitli maskeler uygulayacak, bölgesel zayıflama programları uygulayabilecek nitelikte kişiler diğer meslektaşlarına göre bir adım önde olacaklardır. Güzellik uzmanı olmak isteyen kişiler; ellerini ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen, görme duyusu oldukça gelişmiş, estetik görüş sahibi, yenilikleri izleyebilen ve takip edebilen, sabırlı titiz ve dikkatli kimseler olmaları gerekmektedir. Güzellik uzmanları cilt bakımı ve diğer bakım türlerini yerine getirirken, insanların cilt sağlığının olumsuz etkilenmemesinden, kullandıkları araç, gereç ve malzemenin hazırlanmasından ve sağlıklı olmasından sorumludurlar.

Yukarıda yazdığımız kurallar bu meslekteki en önemli noktalardır. Kendini yeterince geliştirmiş meslek elemanlarının, güzellik salonlarında, kuaför salonlarında, cilt bakım salonlarında, mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında çalışma olanakları vardır.


Bir yerde çalışmaktansa kendi işimi yaparım diyen güzellik uzmanları, ustalık belgelerini de alarak kendi işyerlerini açabilirler.


Bu meslekteki kazanç; meslekteki birikim, başarı, kişisel özellik, işyeri, bulunulan yer ve bölgeye göre değişmekle birlikte, ortalama 2500+prim olarak görülebilir. Kendi işyerini kurmuş uzmanların gelirleri hakkında yorum yapmak ise oldukça zordur.


Marmara Meslek Kursu ile MEB onaylı Güzellik Uzmanı sertifikanızı aldıktan sonra yolunuz çok açık! Tüm eğitimleri teoride ve pratikte kavrayıp mesleğe atılacaksınız ve sektörde Marmara Meslek Kursu’ndan mezun olmanın rahatlığını hissedeceksiniz!

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu