Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Maaşları Nedir? (2020)

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Yıllar geçtikçe güzellik ve estetik duygular son derece önemli bir hal aldı. İnsanlar sosyalleştikçe görünümlerine eskisinden daha çok özen göstermeye başladı. Elbette bu durum yeni sektörlerin gelişmesine olanak sağladı. Estetisyenlik de, gelişen güzellik alanı altında gelişmeye başlayan mesleklerden bir tanesi konumunda. Bu meslek doğrudan güzellik ile ilgili bir alan olması sebebiyle, cilt yapısından tutunda insan anatomisi özelliklerine kadar birçok konuda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Tabi ki güzellik alanında kullanılan malzeme bilgisi de bu meslekte bilinmesi gereken bilgiler arasında yer alıyor. Estetisyenlik ile ilgili birçok şehirde birçok kurs düzenlenmektedir. Tabii bu meslek ile ilgilenmek isteyenlerin bilmesi gereken önemli bazı hususlar bulunmaktadır.


Estetisyenlik mesleğini tercih edecek kişilerin para kazanma gayesinin dışında, bu mesleği severek yapmaları gerekmektedir. Bu meslekte başarılı olmanın en önemli şartlarından bir tanesi, mutlaka bu işi sevmektir. İnsan psikolojisi bu meslekte oldukça önem kazanmaktadır. İyi bir estetisyenin insanları anlaması gerekmektedir. Bu meslek yoluyla fazla para kazanmanın yollarından bir tanesi de insanlar ile olan ilişkilerin iyi tutulması da denilebilir.

Peki güzellik uzmanlarının/estetisyenlerin maaşı ne kadar?


Estetisyen olabilmenin en önemli şartlarından bir tanesi MEB onaylı mezun sertifikasına sahip olmaktır. Elbette sertifikayı almakla iş bitmiyor. Sektörde kendine her an yeni bir şeyler katarak kendini geliştirmek, iyi kazanmak için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Estetisyenlik kursundan MEB onaylı sertifikasını yeni alan bir estetiysen, asgari ücretin biraz üzerinden kazanmaya başlıyor. Eğer mesleğinde kendisini geliştirerek emin adımlarla ilerliyorsa, sene bazında maaşı biraz daha yükselmeye başlıyor.


Bir güzellik uzmanı/estetisyen maaşı, 2,500 TL+prim civarına kadar yükselebiliyor. Uzman bir estetisyen her yerde bulunmayan nitelikli eleman özelliğine sahiptir. Başarılı ve tecrübeli bir estetisyen ise ortalama olarak 4.000 TL civarında bir maaş alabilir.

Marmara Meslek Kursu, mezunlarını sertifikayı verdiği gibi bırakmakla kalmıyor, mezunlarına iş olanakları sağlıyor. Marmara Meslek Kursu’ndan mezun olmanın farkını sektörde hissedeceksiniz!

6,582 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu