Düzenli Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

En son güncellendiği tarih: 11 Mar 2020

Cilt 20’li yaşların ortalarına kadar kendini yenilemektedir. 25’li yaşlarda cilt bakımı yaptırmaya başlamak adeta geleceğe yatırım yapmak gibidir. Erken yaşta başlanılan cilt bakımı, gelecekte oluşabilecek kırışıklıklara önlem olacaktır. Cilt bakımı yaptıracak kişinin kendi yaşındansa cilt yaşı daha önemlidir. Düzenli temizlik ve bakım yaptıran bir kişinin kendi yaşı 40 iken cilt yaşı 30 olabilmektedir. Tam tersi şekilde düzenli uyku uyumama, yüksek oranlarda sigara ve alkol tüketimi, hava kirliliği gibi dış faktörler cilt yaşını ileriye taşıyabilmektedir.


Cilt bakımının asıl amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığını da korumaktır. Sağlıklı görünen bir cildin, kişinin çevresiyle olan ilişkilerine de önemli katkıları olduğu görülmektedir. Cildin normal işlevini sürdürebilmesi için cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak oldukça derece önemlidir. Cilt tedavilerinde en çok karşılaşılan şikayetler akne, leke, erken yaşlanma belirtileri, sarkma, pigment farklılığı, açık gözenek, komedon, kalınlaşmış cilt diyebiliriz. Bu şikayetlerin her birine özel bakım ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Klasik cilt bakımı, cildi ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme ve arıtma işlemidir. Bakım yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Cilt analiziniz yapılıp cilt tipiniz belirlendikten sonra cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, siyah nokta temizliği, maske ve nemlendirici uygulanmaktadır. Son olarak masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenmekte, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılmakta ve cildin esnekliği geri kazandırılmaktadır.


Klasik cilt bakımı her zaman ve her dönemde yapılabilmektedir. Cilt kendini 28 günde bir yenilediği için ayda bir bakım ve temizlik yaptırılması önerilmektedir. Bu tür işlemler cildiniz için oldukça önemlidir. Bu nedenle işlemlerinizi yetkisi olmayan kişi ve mekanlarda yaptırmamanızı tavsiye ederiz. İşlem sonucunda, hijyensiz ortam sebebiyle şikayetiniz tetiklenerek daha da kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Her türlü cilt bakım ve temizlik işlemlerinizi alanında uzman kişilere ve güvenilir merkezlerde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

367 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu