C Vitamini Almayı İhmal Etmeyin!

C vitamini sağlığın olmazsa olmazı konumundadır. Vücudun neredeyse her fonksiyonunda vitaminlerin rolü bulunmaktadır. Vitaminlerin halk arasında en çok bilineni C vitamini, sağladığı faydaların yanı sıra diğer vitamin ve minerallerden de yararlanmanızı sağlamakta.


Birçok hayvan ve bitki C vitaminini kendi kendine üretebilmektedir. İnsan vücudu ise bunu yapamaz ve C vitaminini dışardan almak zorundadır. C vitamini en çok biber, maydanoz, karalahana, kivi, çilek, turunçgiller, marul ve domateste bulunmaktadır.


Bunların yanı sıra bir antioksidan olan C vitamini vücudu, yaşlanmanın en önemli nedeni olan serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde güçlü bir role sahip olduğu için vücudu hastalıklara karşı korumaktadır. Soğuk algınlığı ve grip gibi birçok hastalığa karşı vücudun direncini artırmaktadır. Vücutta oluşan leke ve yaraların iyileşmesini hızlandırmaktadır. C vitamini aynı zamanda vücuda alınan demirin emilimini artırdığı için kansızlığa karşı da oldukça yararlıdır. Genellikle dişleri fırçalarken görülen diş eti kanamalarının en büyük nedenlerinden biri de C vitamini eksikliğidir. Dolayısıyla C vitamini, diş eti sağlığı için de oldukça önemlidir.

C vitamini eksikliğinin en erken görülen belirtisi halsizliktir. Bunun yanı sıra C vitamini eksikliği diş kanamaları, ciltte morluk, eklem ağrısı ve nefes darlığı gibi belirtileri olan iskorbüt hastalığına neden olmaktadır. C vitamini eksikliği bağışıklık sisteminin zayıflamasına, alerjilere ve daha birçok hastalığa karşı dirençli olunmasına yardımcı olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için günlük C vitamini ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ 

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0212 234 75 45

0532 404 18 14

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

2020 © Marmara Meslek Kursu