Bölgesel İncelme Uygulamaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2020

Bir önceki yazımızda sizlere bölgesel incelme uygulamaları hakkında genel bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise bu uygulamaları açıklayacağız.


Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer Lipoliz, Diod lazer ışığı ile uygulama yapılan bölgede bulunan yağ hücrelerinin zarının patlatılmasına dayanan bir yöntemdir. Bu uygulama genç bağ dokusu ve kolajen oluşumunu da artırmaktadır. Lazer lipoliz, sadece bölgesel yağlanma değil, cilt gevşekliği tedavisinde de kullanılmaktadır. Lazer lipoliz uygulamasının ardından günlük yaşantınıza hemen devam edebilirsiniz.


VelaShape Nedir?

Velashape uygulaması genellikle iç bacaklarda, basenlerde ve karın bölgesinde, bölgesel incelme yapmak amacıyla kullanılır. Yapılan klinik çalışmalarda hastaların % 85’inde 1 cm ile 6 cm arası incelme gözlemlenmiştir. Bölgesel olarak incelmenin yanı sıra Velashape’in bipolar radyo frekans özelliği sayesinde var olan selülitlerde de ciddi oranda azalma gözlemlenmiştir. VelaShape, ses dalgalarını, ısı enerjisini ve mekanik teknikleri kullanır ve yağ dokusunu azaltarak cilt dokularına tümüyle etki eder. Uygulama sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.


VelaShape3 Nedir?

UltraShape V3 diye de bilinen bu uygulamada, derinin tam 1,5 cm altına ses dalgaları ileterek seçilen bölgedeki yağ hücrelerini diğer dokulara zarar vermeden nokta atışı yaparak kıran bir teknolojidir. Bu yöntem doku, sinir ve kasları etkilemeden 3 seansta inatçı yağlarla kalıcı olarak vedalaşma ve sıkılaşma şansı vermektedir. Bu seanslarda karın, kalça, basen ve bel bölgelerine uygulama yapılabilmektedir. Önerilen 3 seansın ardından 4 cm ile 10 cm arasında değişen bir incelme görülebilmektedir. Günlük hayatı etkilemeyen seansların ardından, uygulamanın etkileri artırmak için 40’ar dakika yürüyüş yapılması önerilmektedir.

Crio Lipoliz Nedir?

Kontrollü soğutma sistemi ile yağ dokusu çevresindeki dokulara zarar vermeden dondurarak istenmeyen bölgesel yağlardan Crio Lipoliz ile kurtulabilirsiniz. Bölgede bulunan yağ hücreleri özel vakum teknolojisi ile -8 ile -10 derece arasında dondurulur ve dondurulan yağ hücresi parçalanarak vücuttan atılır. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki yağ hücrelerinde %20 ile %40 oranında parçalanma meydana gelmektedir.


Zeltiq CoolSculpting Nedir?

Zeltiq CoolSculpting, bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden bir soğuk lipoliz yöntemidir. Vücuttaki kıvrımlara çok daha iyi uyum sağlayan uygulama başlıkları sayesinde dirençli yağ dokusu vücudun neresinde olursa olsun işe yaramaktadır ve uygulandığı bölgede %20 - %40 oranında bir incelme sağlayabilmektedir.


EmSCulpt Nedir?

Yüksek yoğunluğa sahip elektromanyetik enerji kullanarak etki eden EmSCulpt, bu güçlü enerji sayesinde seçilen bölgedeki kasların yarım saat gibi bir sürede ortalama 20 bin defa kasılmasını sağlamaktadır. Bu sayede hem kas liflerinin yoğunluğu hem de bölgedeki yağ yakımı artmaktadır. Yağ hücrelerinin parçalanması ve kasların forma girmesi ile birlikte gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir.

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör