Bölgesel İncelme Uygulamaları Hakkında

En son güncellendiği tarih: Mar 11

Bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama, kişinin sadece belli bölgelerinde bulunan yağların yakımı uygulamasına verilen isimdir. Bu bölgeler genellikle basen bölgesi, bel ve bel çevresi, kollar ve kalça kısmı olmaktadır. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişiler, uzun zamandır veremediği fazlalıklarını bu yöntemler ile yok etmek istiyorlar ve uygulama sonunda o yağlardan kurtulmuş oluyorlar. Bölgesel incelme için kullanılan birçok farklı yöntem vardır. Bölgesel incelmenin asla tam anlamı ile zayıflama aracı olmadığını belirtmek isteriz. Yani size birden 10 kilo ya da daha fazlasını verdirmez. Bu uygulamada inatçı olan yağlardan kurtulmanız için destek alır ve daha fit bir görüntüye kavuşmuş olursunuz.


Cinsiyet, yaş, genetik ve yaşam tarzı, düzensiz kilo alıp vermeler inatçı yağ bölgelerinin oluşmasında rol oynamaktadır. Araştırmalara göre kadınlar vücutlarında erkeklere göre daha fazla yağ depolarlar ve bu yağlar genelde karın, göbek ve basen bölgelerinde muhafaza ederler. Bunun yanı sıra menopoz öncesi ve menopoz sırasında yaşanan hormonsal değişiklikler, göbek bölgesinde ayrıca yağlanmaya neden olabilir. Erkeklerin ise tüm yaşamları boyunca göbek bölgelerinden kilo almaları daha olasıdır.

Bölgesel incelme uygulaması için bir profesyonelle görüşüldüğünde muhtemelen duyulan ilk cümle “Vücut analizi yapalım.” olacaktır. Bu analiz sonucunda bireyin vücut ağırlığı, kas-yağ-su oranları, bazal metabolizma hızı, metabolik yaşı, vücuttaki ödem miktarı gibi sonuçlar görülür. Bu bilgilerin yanı sıra vücut yağ dokusu ve kas dokusunda meydana gelen değişiklikler de öğrenilebilir. Bireyin şu an olduğu kilo ölçümlenir; yaşına ve boyuna göre olması gereken kilo ile kıyaslanır. Bu doğrultuda ideal süreç ve yöntem belirlenir. Analiz işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. Bu ölçümün en doğru sonucu vermesi için ölçüm yapılmadan 24 saat öncesinde, vücuda ağır gelecek egzersizleri yapmamak, alkol almamak, ölçümden 3-4 saat öncesinde kahve ve asitli içecekler tüketmemek, sigara içmemek ve yemek yememek gibi durumlara, uygulama yaptıracak kişinin dikkat etmesi gerekir.


Vücut analizi yapıldıktan sonra kişiye uygun uygulamaya karar verilir. Bu uygulamalardan bazıları; Lazer Lipoliz, VShape, VelaShape3, Crio Lipoliz, Zeltiq Coolsculpting, EmSCulpt, Power Shape, BodyFX ve Ultra Shape’dir. Tüm bu uygulamaların kullanım amaçları ve kullanım bölgeleri farklıdır. Danıştığınız profesyonel, sizi bu uygulamalar konusunda bilgilendirir ve size uygun olan yöntemi seçer.

4 görüntüleme

Marmara Meslek Kursu 

Tüm hakları saklıdır

Copyright © 2019

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

Marmara Meslek Kursu gelişen ve gelişmekte olan Güzellik merkezi, Otel ve Spa Merkezleri ile işbirlikçi çalışma sağlayan birçok alanda M.E.B onaylı ve sertifikalı eğitimler veren İstanbul merkezli bir kurumdur.

SAYFALAR

EĞİTİMLER

ADRES ŞİŞLİ (MERKEZ)

- Eğitimlerimiz

- Hakkımızda

- Başarı Hikayelari

- Blog

- İletişim

- Kalıcı Makyaj Kursu

- İpek Kirpik Kursu

- Masaj Kursu

- Profesyonel Makyaj Kursu

- Cilt Bakımı & Güzellik Kursu

0212 234 75 45

19 Mayıs Mah. Etfal Sok. No:8 Şişli / İstanbul

0532 404 18 14

KADIKÖY (ŞUBE)

Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. No 25 Kat3 D: 7-8 Kadıköy İş Merkezi

‎0216 606 46 54