Microblading 3D Kıl Tekniği Eğitimi

Kalıcı.png

Nasıl Microblading

Uygulayıcısı Olunur?

Öğrencilerimizin sektöre güvenle adım atmaları için eğitimlerimiz uygulama ağırlıklı olup, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. İpek Kirpik  yapısı, ipek kirpik uygulaması 3D İpek Kirpik, 4D İpek Kirpik gibi microblading uygulamasının temel prensiplerini öğrenerek eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Microblading sertifikası alarak Microblading Uzmanı olmaya hak kazanırlar.

MarmaraMeslek_Logo1.jpg

Neden Marmara Meslek Kursu?

Microblading (3D Kıl Tekniği) eğitimleri, konum olarak İstanbul’un en merkezi yerlerinden biri olan Şişli’de, Marmara Meslek Kursu tarafından verilmektedir. Kurumumuzda, kendi alanlarında profesyonel eğitmenlerimiz tarafından alacağınız kaliteli bir eğitim sonucu güzellik sektörünün kalifiye personellerinden biri olabilirsiniz. Ayrıca 3D Kıl Tekniği Eğitimi veren diğer kurumlardan farklı olarak, kurslarımıza başvuran kişileri kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olma imkanı tanıyoruz.

Microblading 3D Kıl

Tekniği Hakkında

Microblading deri altına mineral ve kök boyaların kıl efektleri halinde bırakılması ile yapılan kaş kontürü uygulamasıdır. Microblading yöntemi kalıcı makyaj uygulamalarındaki cihazlardan farklı olarak cildin derinliği dermise (alt deri) ulaşmaz cildin daha yüzeyine çoklu iğne ve manuel olarak özel bir kalem yardımı ile yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür.

Her kaş rengine göre pigment mevcuttur. Rengin açılması veya koyulaştırılması pigmentlerin karışımı ile ayarlanabilir. Uygulanan pigmentin cilt yüzeyinde ne kadar süreli kalacağı kişinin cilt yapısına ve kullanım şekline göre değişmektedir. Genelde 1 yıl ya da daha fazla kalabilir. Yılda bir kez rötuş olarak tekrarlanabilir.

Hemen Başvur!

Başvurunuz için Teşekkürler!

Basvuru.png

Katılım Koşulları

Eğitimlerimize en az 15 yaş ve üstü T.C vatandaşları katılabilir. Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımız için “Diploma Denklik Belgesi”  “Oturma İzni ve Geçici Kimlik” evraklarının olması gerekmektedir.

icerik.png

Eğitimi İçeriği

 • Hijyen

 • Derinin anatomisi ve fizyolojik yapısı

 • Yüz şekilleri

 • Renk bilgisi

 • Kaş tasarımı (Altın Oran Ölçümü)

 • Boya seçimi ve hazırlanması

 • Microblading ekipmanları

 • 3D Kıl tekniği

 • Microblading uygulaması (Latex üzerinde)

 • Microblading uygulaması (Canlı model)

Ss.png

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim sürecinde ürün, cihaz veya malzeme gibi ek masraflarım olacak mı?

Öğrencilerimizin eğitim sürecinde kullanacağı tüm malzemeler Marmara Meslek Kursu tarafından temin edilmektedir, katılımcılar ek bir ürün masrafı yapmayacaktır.

 

Eğitim sonucunda alacağım sertifika nedir?

Marmara Meslek Kursu, resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumudur. Bünyemizde aldığınız eğitimler sonucunda kurumumuz tarafından  “Microblading Katılım Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

Microblading (3d Kıl Tekniği) Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Kurs ücretlerimiz için iletişim bölümündeki numaralardan bizimle iletişime geçebilir, kurs içeriği ve ücreti dahil olmak üzere aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz.

calismalanalari.png

Çalışma Alanları

Eğitimlerimizi başarı ile tamamladığınızda;

Güzellik salonu ve estetik merkezlerinde, kuaför salonlarında, make-up stüdyolarında, TV stüdyolarında, kozmetik satış mağazalarında ve hastanelerin bakım bölümlerinde serbest olarak çalışabilirsiniz.

gerekl,.png

Kurs İçin

Gerekli Evraklar

 • Kimlik veya pasaport fotokopisi

 • Diploma (mezun olunan son okul)

 • İkametgah

 • 6 adet resim

hour.png

Eğitim Programı

Eğitim günleri: Hafta içi ve Hafta sonu

Eğitim saatleri: Sabah Grubu 9:30 - 13:30 / Öğle Grubu 13:30 - 17:30

Kontenjan: Grup derslerimiz 5 kişi ile derslerimiz işlenmektedir. (Birebir isteyen öğrencilerimize esneklikler tanınmaktadır.)

Diploma.png

Diploma

Eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimize T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Katılım Sertifikası verilmektedir. Marmara Meslek Kursu referansı ile alacağınız bu katılım sertifikası ile zorlanmadan iş bulabilir, kurs süresince öğrendiğiniz bilgileri müşterilere uygulayabilirsiniz. Marmara Meslek Kursu taraından tüm öğrencilerimize kariyer eğitim desteği sağlanmaktadır.