El ve Ayak Bakımı  Eğitimi

elayak.png

Nasıl El ve Ayak Bakımı
Uzmanı Olunur?

Kişisel bakım ve güzellik konusuna ilgi duyan kişiler ve maniküristleri, bu alanda meslek edindirme şansı veren kurumumuz, konusunda deneyimli eğitmen kadrosu ile kursiyerlerini El ve Ayak Bakımı Uzmanı yapıyor. Ayrıca öğrenme sürecini geliştirmek, sektörün birçok bölümüne hakim olmak isteyen kursiyerlerimizi için kursumuzda kişisel bakım ve sağlık alanında pek çok dalda eğitim veriliyor.

MarmaraMeslek_Logo1.jpg

Neden Marmara Meslek Kursu?

Marmara Meslek Kursu tarafından sağlanan El ve Ayak Bakımı Kursu konum olarak İstanbul’un çok merkezi olan Şişli’de bulunmaktadır. Kurumumuzda yer alan profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilen kaliteli eğitimler sonucunda güzellik sektörünün kalifiye personellerinden biri olabilirsiniz. Ayrıca birçok firmanın aksine, kurslarımıza başvuran kişileri kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olma imkanı tanıyoruz. 

El ve Ayak Bakımı Nedir?

El – ayak bakımı konusunda estetik ve sağlığa ihtiyaç arttıkça, konusunda uzman eleman açığı da hızla artmaktadır. Yeni bir meslek sahibi olmak isteyen ve kendini ileriye taşımak isteyen ya da hayatına farklı bir yön çizmek isteyen kişiler için ideal bir meslektir.

Avrupa da yıllar önce başlamış olan bu sektöre ülkemizde de ihtiyaç duyulmaya başlamıştır. İnsanlar kişisel bakımlarına önem verdiğinden dolayı kendilerini bu konuda eğitim almış kişilere teslim etmek istiyorlar. Estetik ve güzellik salonları da ekip arkadaşlarının sertifikalı medikal el, ayak bakım uzmanı tercih etmektedirler. Bu sebeple sertifikasını alan kursiyerler vakit kaybetmeden emeklerinin karşılığını almaya başlayabilirler.

Hemen Başvur!

Başvurunuz için Teşekkürler!

Basvuru.png

Katılım Koşulları

Eğitimlerimize en az 15 yaş ve üstü T.C vatandaşları katılabilir. Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımız için “Diploma Denklik Belgesi”  “Oturma İzni ve Geçici Kimlik” evraklarının olması gerekmektedir.

icerik.png

Eğitimi İçeriği

 • El ayak bakımı

 • Diyabet ayak bakımı

 • Batık tırnak bakımı ve bant takımı

 • Kalınlaşmış tırnak bakımı

 • Deforme tırnak bakımı

 • Mantarlı tırnak bakımı

 • Deri deformasyonu, sertleşme ve kalınlaşma

 • Nasır bakımı

 • Çatlak topuk bakımı

Ss.png

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim sürecinde ürün, cihaz veya malzeme gibi ek masraflarım olacak mı?

Öğrencilerimizin eğitim sürecinde kullanacağı tüm malzemeler Marmara Meslek Kursu tarafından temin edilmektedir, katılımcılar ek bir ürün masrafı yapmayacaktır.

Eğitim sonucunda alacağım sertifika nedir?

Marmara Meslek Kursu, resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumudur. Bünyemizde aldığınız eğitimler sonucunda MEB tarafından yapılan sınavda geçer puan alan öğrencilerimiz MEB Onaylı El-Ayak Bakımı Sertifikası almaya hak kazanırlar.

El Ayak Bakımı Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Kurs ücretlerimiz için iletişim bölümündeki numaralardan bizimle iletişime geçebilir, kurs içeriği ve ücreti dahil olmak üzere aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz.

calismalanalari.png

Çalışma Alanları

 • Eğitimlerimizi başarıyla tamamladığınızda;

 • Kuaför ve güzellik salonlarında, el-ayak bakımı merkezlerinde, hastanelerin ilgili bölümlerinde, güzellik merkezlerinde, otellerin bakım bölümlerinde çalışabilirsiniz.

gerekl,.png

Kurs İçin

Gerekli Evraklar

 • Kimlik veya pasaport fotokopisi

 • Diploma (mezun olunan son okul)

 • İkametgah

 • 6 adet resim

hour.png

Eğitim Programı

Eğitim günleri: Hafta içi ve Hafta sonu

Eğitim saatleri: Sabah grubu 9:30 13:30 / öğle grubu 13:30,17:30

Kontenjan: Grup derslerimiz en az 3, en çok 6 kişi ile derslerimiz işlenmektedir. (Birebir isteyen öğrencilerimize esneklikler tanınmaktadır.)

Diploma.png

Diploma

Eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimize M.E.B onaylı sertifika ve tüm dünyada geçerli uluslararası sertifika verilmektedir. Tüm öğrencilerimize kariyer eğitim desteği sağlanmaktadır.